Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

’15 TEMMUZ RUHU’ KONULU KONFERANS, AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ HAMZA DAĞ’IN SUNUMU İLE GAÜ’DE GERÇEKLEŞTİ

Tarih: 08/11/2016

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Genç Liderler Kulübü tarafından organize edilen “15 Temmuz Ruhu” Konferansı, Ak Parti İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ’ın sunumu ile GAÜ Millenyum Senato Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk, Ak Parti İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ’a katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunarak,  15 Temmuz darbe girişiminin Türk Milleti’nin birlikteliği ve onuru ile; tüm siyasi parti liderleri, basının vatan ve bayrak aşkı ile önlendiğini belirtti. Prof. Dr. Öztürk, hainlerin 15 Temmuz günü darbe girişiminin, Türk Milleti’nin iradesine sahip çıkmasıyla birlikte 15 Temmuz Demokrasi Bayramına dönüştüğünü ve bu bayramın sarsılmaz birlikteliği ile kendisini kanıtlayan Yüce Türk Milleti’nin olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Öztürk konuşmasının devamında ise, “Büyük Milletimiz metanetini, onurunu, hassasiyetini ve insanlığını her zaman sabırla korumalıdır. Sağduyusuyla dünyaya örnek olmalıdır. Dünyaya büyük bir demokrasi örneği verilmiştir. Barış ve özgürlük için Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet var olacaktır. Çünkü ona her zaman sahip çıkan Yüce Milleti vardır. Egemenlik; kayıtsız, şartsız milletindir”dedi.

Ak Parti İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ “15 Temmuz Ruhu” konulu konferansında, 40 yıllık süreçte kendisini gizlemeye odaklanmış bir yapının bir anda sökülüp atılmasının zor olduğunu, tamamen ortadan kalkmasının biraz süreç alacağını belirtti. Dağ konuşmasının devamında ise şunları söyledi;

“Ben şu anda FETÖ’nün organizasyon becerilerini ciddi anlamda kaybettikleri kanaatindeyim. FETÖ ile mücadelemiz yalnızca 15 Temmuz sonrası değil, öncesinde de devam ediyordu. 40 yılda oluşmuş olan bir yapıyı bir anda söküp atmak kolay olmayabilir. Mücadele noktasında MİT Müsteşarı`nın ifadeye çağrılmasından bu yana gelen tasfiye yönünden bir süreç var. 17-25 Aralık`tan sonra dahi FETÖ ile mücadelede yeterli desteği almadık. O dönemde şu anki mücadele gibi bir mücadele başlamış olsaydı sonuç daha farklı olabilirdi. Dershaneler süreci ve 17-25 Aralık`tan sonra da yalnız kalmış olsak da, ciddi bir mücadele verdik. FETÖ`cü emniyet ve yargı mensupları ile sivil ayağıyla ilgili ciddi mücadele verdik. Neticede 15 Temmuz`a geldiğimizde aslında devletin birçok kurumunda bazen yavaş, bazen hızlı giden bir mücadele vardı. 15 Temmuz`dan sonra da bu mücadele hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.